Rama dënon sulmin ndaj Berishës: Akt i patolerueshëm mbi organizatorin e protestës së sotme

Politikë

Rama dënon sulmin ndaj Berishës: Akt i patolerueshëm mbi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj kryedemokratit Sali berisha gjatë protestës së sotme.

Rama e ka quajtur aktin të pajustifikueshëm e të patolerueshëm, teksa thekson se dhuna nuk është mjet për të adresuar çfarëdo çështje apo shqetësimi.

Reagimi i plotë:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së sotme!

Dhuna s’ka qenë, s’është e s’do jetë kurrë një mjet për të adresuar çfarëdo çështje apo shqetësimi dhe kushdo e përdor këtë mjet duhet të përballet me të gjithë forcën e ligjit. 

ME TE LEXUARAT