PS e refuzoi për zgjedhjen e Presidentit, Berisha ka dy fjalë për mazhorancën

Politikë

PS e refuzoi për zgjedhjen e Presidentit, Berisha ka dy fjalë për

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla refuzoi negociatat me Komisionin e Rithemelimit për çështjen e zgjedhjes së presidentit.

Nga Elbasani ish-kryeministri Berisha u pyet nga gazetarët për këtë qëndrim të socialistëve.

Berisha u përgjigj shkurt duke thënë se kjo e nderon.

 “Më nderon me refuzimin e tij”, u shpreh ai në përfundim të takimit me demokratët në kuadër të nisjes së fushatës për kreun e PD-së.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kujtojme se pak dite me pare PS ,me fjalen e kreut te grupit parlamentar, Taulant Ballen vendosi se emrat do merren vetem nga grupi i Alibeajt.

Nga ana tjeter dhe vete kryeministri Edi Rama eshte shprehur duke e cilesuar si nje "te vdekur" ish-kryeministrin. Propozimet e tij sipas tyre nuk do te merren per baze.

 

 

ME TE LEXUARAT