Protesta e 7 korrikut, Këlliçi- gazetarëve: Duhet të çliroheni nga kapja e qeverisë

Politikë

Protesta e 7 korrikut, Këlliçi- gazetarëve: Duhet të

Deputeti i Partisë  Demokratike Belind Këlliçi iu ka bërë thirrje gazetarëve që ti bashkohen protestës së opozitës që zhvillohet me 7 korrik.

Në një status në Facebook, deputeti i PD-së thekson se, gazetari është e kapur nga qeveria, ndaj ka ardhur koha që të çlirohen për  vete dhe për të vërtetën.

Gazetaria do të çlirohet nga kapja kur pronarët e mediave të çlirohen nga qeveria.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Liria e shtypit është e shtypur. Për sa kohë media jep e merr me qeverinë, lajmet i bën qeveria.

I bëj thirrje gazetarëve të bashkohen në protestë, për lirinë që u mungon, për të vërtetën, për veten!”, shkruan Këlliçi.

Protesta e 7 korrikut, Këlliçi- gazetarëve: Duhet të

ME TE LEXUARAT