Propozimi i Francës/ Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e nisjes zyrtare të...

Politikë

Propozimi i Francës/ Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e

Kryeministri Edi Rama reagon pas propozimit të Francës për zgjidhjen e ngërçit të Maqedonisë se Veriut dhe hapjen e rrugës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Në një postim në “Twitter”, krah Presidentit Macron, Rama thekson se Franca i ka dhënë Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian.

“Propozimi i fundit francez, i cili është edhe përfundimtari,i jep Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian!

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Vëllezërve maqedonas&shqiptarë në MV u them: Pranojeni!”, shkruan Rama

ME TE LEXUARAT