“Polici të ngre në ajër atje”/ Gazetari: S’duhet që shpërndarësit t’i afrohen shkollave

Politikë

“Polici të ngre në ajër atje”/ Gazetari:

Gazatari Sokol Bregu ka komentuar ditën e sotme megaoperacionin e policisë “Tempulli”, i cili çoi 233 persona, shpërndarës droge, pas hekurave.

Bregu solli shembullin e Anglisë teksa atje është shprehur se situate ka dalë jashtë kontrollit, por jo në shkolla.

“Anglia është në krizën më të madhe, nuk po mundet dot t’i dalë për zot dhe e ka lënë të lirë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Por jo në shkolla. Atje vjen polici dhe kushdo e të ngre në ajër. Në shkolla nuk ka shance të shesësh drogë. Këtë kërkojmë ne dhe duhet që kjo gjë të ndodhi në Shqipëri.”- tha Bregu në Top Story, Top Channel.

 

ME TE LEXUARAT