Plagosja e punonjësit të IMT-së, reagon Veliaj: Kriminelët nuk do e ndalin zhvillimin e Tiranës

Politikë

Plagosja e punonjësit të IMT-së, reagon Veliaj: Kriminelët

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Tiranë, ku shtetasi Qani Muças, plagosi me armë zjarri punonjësin e IMT-së, Ilirjan Gavelli, pas zbatimit të një vendimi në rrugën “Todi Shkurti”.

Në postimin e tij Veliaj i uron shërim të shpejtë Ilirjanit, ndërsa thekson se as presidentët e lojtur, duke iu referuar Ilir Metës, dhe as rrugaçët famëkeqë nuk do e ndalin zhvillimin e kryeqytetit.

Postimi i Veliajt:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sherim te shpejte Ilirianit tone te IMT pas plagosjes ne krye te detyres per infrastrukturen nga nje person me precedent penal, tashme ne pranga!

I kerkoj organeve te drejtesise rreptesi maksimale per kriminelin qe ngre dore per shkak te detyres ndaj punonjesve te shtetit!

Prej 7 vitesh Bashkia e Tiranes nuk eshte terhequr nga ASNJE projekt publik – as nga presidentet e lojtur, as nga rrugacet me famekeq te vendit! Ta harrojne se e ndalin dot zhvillimin e qytetit si kriminelet ordinere ashtu dhe ordineret e politikes qe frymezojne dhunen!

Jam me i bindur se kurre se shumica morale dhe e ndershme e qytetit – qe as zapton e as dhunon –  e do progresin dhe refuzon t’i nenshtrohet dhunes se rruges e asaj politike! Ndaj dhe jam me i vendosur se kurre t’i coj gjer ne fund punet per nje Tirane qe nuk ndalet! #BASHKE

ME TE LEXUARAT