Përplasje me policinë e djegie gomash, opozita protestë te Bashkia: Lironi Berishën!

Politikë

Përplasje me policinë e djegie gomash, opozita protestë te

Opozita proteston për të 12 herë para Bashkisë së Tiranës.

Protestuesit janë përplasur me policinë dhe kanë tentuar të heqin gardhin metalik.

Përplasje me policinë e djegie gomash, opozita protestë te

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Më pas kanë hedhur molotov drejt godinës. Disa prej mbështetësve të opozitës mbajnë flamujt e PD dhe fishekzjarre.

Nderkohe folesit ne tubim kane kerkuar lirimin e Sali Berishes nga arresti i shtepise, pasi gjykata e Apelit vendoti ti ktheje atij vulen dhe logon e Partise Demokratike. 

ME TE LEXUARAT