Përmbytjet, Berisha: Rama e ka alergji Shkodrën, urren ata që nuk e votojnë

Politikë

Përmbytjet, Berisha: Rama e ka alergji Shkodrën, urren ata që nuk

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha foli jashtë parlamentit për përmbytjet në Shkodër.

Teksa akuzoi Ramën për keqmenaxhim të situatës, Berisha i kërkoi kryeministrit t’i kërkojë falje të prekurve dhe t’i dëmshpërblejë, pasi drejtori i KESH nuk paralajmëroi për hapjen e digave.

Sipas Berishës hapja e HEC-eve fshehtas në mesantë është shkaku përmbytjeve.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

KESH-i duhet të ketë fobd për përmbytjete, tha Berisha.

Më tej Berisha tha se Rama ka alergji Shkodrën, pasi banorët e qytetit nuk e votojnë.

“Për Shkodrën ka alergji sepse nuk e votojnë, ai të urren po nuk e votove, e konsideron Shkodrën kosn si armik”, tha Berisha.

ME TE LEXUARAT