Përçarja në PD? Meta me 2 gishtat lart: Liri demokraci, jo më vonë por tani

Politikë

Përçarja në PD? Meta me 2 gishtat lart: Liri demokraci, jo

I pyetur për përplasjen në PD mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD Lulzim Basha, presidenti Meta tha se e rëndësishme është liria, demokracia dhe pluralizmi. Me 2 gishtat lart Meta e mbylli fjalën  duke thënë “liri-demokraci, jo më vonë por tani”.

Nuk jam këtu për tu marrë me çështje të tilla e rëndësishme është liria demokracia dhe pluralizmi politik. Vota e lirë dhe gjithpërfshirja mbeten vendimtare në këtë proces. Në fund fare liri dhe demokraci jo më vonë po tani”, tha Meta.abcnews

ME TE LEXUARAT