PD i përgjigjet Metës: Je në aleancë me Berishën për të shkatërruar PD

Politikë

PD i përgjigjet Metës: Je në aleancë me Berishën

PD i përgjigjet deklaratave të presidentit Ilir Meta, i cili tha se nuk ka patur njerëz në oborrin e PD-së gjatë protestës së 8 janarit siç është akuzuar, madje sipas tij ai ka kërkuar nga mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha që të mos ushtrojnë dhunë, e për ta demonstruar publikoi disa mesazhe që kishte shkëmbyer me deputetin Belind Këlliçi.

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Qëndrimi i sotëm i Ilir Metës, ku nuk fshehu aleancën me Sali Berishën kundër Partisë Demokratike dhe rolin e tij aktiv në sulmin ndaj selisë qendrore të Partisë Demokratike, është e vërteta tronditëse që po kuptojnë dita-ditës demokratët.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sali Berisha dhe Ilir Meta janë në një aleancë për të shkatërruar Partinë Demokratike, vetëm për faktin se ajo nuk bëhet bunker ku strehohen ata që kanë halle personale. Partia Demokratike ripërsërit kërkesën që Ilir Meta dhe njerëzit e tij të qëndrojnë larg selisë së Partisë Demokratike. Koha kur PD përdorej si mburojë nga Ilir Meta ka përfunduar në 9 Shtator, kur PD u distancua nga Sali Berisha.

Ndërhyrja e Presidentit të Republikës, njëlloj si Edi Rama, në një debat të brendshëm në Partinë Demokratike, tregon atë që kemi thënë që në nisje, që trekëndëshin Berisha-Rama-Meta e bashkon një hall i madh, por që nuk është as halli i Partisë Demokratike dhe as halli i qytetarëve shqiptarë.

ME TE LEXUARAT