Pak muaj para 14 majit, PD merr vendimin, pritet të firmosë koalicion parazgjedhor me këtë parti politike

Politikë

Pak muaj para 14 majit, PD merr vendimin, pritet të firmosë koalicion

Pak muaj para zgjedhjeve lokale të 14 majit, PD firmos koalicion me Partinë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut.

Mësohet se koalicioni parazgjedhor do të firmoset këtë të mërkurë, 25 janar, mes kreut të PD Sali Berisha dhe kreut të PBDNJ Vangjel Dule.

“Në orën 11.00 firmoset Marrëveshja e Koalicionit mes Partisë Demokratike dhe PBDNJ”, thuhet në njoftimin e PD për mediat.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT