“Nuk hyj në garë, s’kam dorëzuar dokumentacion në KQZ”/ Alibeajt i ikën një tjetër kandidat

Politikë

“Nuk hyj në garë, s’kam dorëzuar dokumentacion

Pas Gjergji Gjatës në Korçë, një tjetër kandidat për kryetar bashkie është tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Bëhet fjalë për Bujar Vreton, kandidatin e Enkelejd Alibeajt për Librazhdin.

Vreto ka theksuar se nuk ka dorëzuar dokumentacionin në KQZ dhe si pasojë as nuk është regjistruar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

 

 

ME TE LEXUARAT