“Mos thuaj, ç’më duhet mua?”/ PD publikon spotin e protestës së 7 korrikut: Shqipëria është në rrezik! (VIDEO)

Politikë

“Mos thuaj, ç’më duhet mua?”/ PD publikon spotin e

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme spotin zyrtar për protestën e paralajmëruar të 7 korrikut.

Me mesazhet kyçe ‘Shqipëria në rrezik’ dhe ‘mos thuaj: ç’më duhet mua?’’, spoti rithekson motivet e protestës dhe kërkon daljen nga apatia shoqërore.

Spoti i PD:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

https://video.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-2/291881879_424383856273466_2633087044320081279_n.mp4?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=985c63&efg=eyJybHIiOjQxNCwicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0%3D&_nc_ohc=10YZymP7LmgAX9Eiz9r&rl=414&vabr=230&_nc_ht=video.xx&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT9ObTklJCYCpfjzh0pbxKwxnt1o6xtThRErC_4gJarBCA&oe=62C19C74

Protesta e Frontit të Shpëtimit Kombëtar do të zhvillohet të enjten më 7 korrik para Kryeministrisë duke rikthyer përballjen politike në vend.

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një tur intensiv takimesh me aktorë shoqërorë ka kërkuar bashkimin rreth kauzave kombëtare si shpopullimi, çmimet e larta, ekonomia në rënie dhe shkombëtarizimi nëpërmjet Ballkani të Hapur.

 

ME TE LEXUARAT