Meta zbardh mesazhet për protesten tek PD, makinat në oborr ishin provokim

Politikë

Meta zbardh mesazhet për protesten tek PD, makinat në oborr ishin

Presidenti Ilir Meta u shpreh se në protestën e 8 janarit të dyja palët kanë ushtruar dhunë.

Megjithatë, ai tha se kishte komunikuar me Belind Këlliçin para nisjes së protestës për ta paralajmëruar për të mos rënë pre e provokimeve.


Pashë që para selisë ishin vendosur makina dhe në perceptimin tim ishte provokim. I thashë Belind Këlliçit, “kujdes, të mos preket asnjë makinë se është provokim”. Para se të fillonte protesta i them “mos humbni kontrollin paqësor të protestës”. Pra presidenti nuk bën lojëra, është i drejtpërdrejtë”, the Meta.

ME TE LEXUARAT