Meta: Do garoj në zgjedhje pasi të heq “kostumin”

Politikë

Meta: Do garoj në zgjedhje pasi të heq “kostumin”

Ne nje prononcim per media Presidenti Ilir Meta u shpreh se pas 24 korrikut kthehem te populli i “2 Marsit”.

Ai shtoi se do garoj në zgjedhjet e para pasi të heq kostumin.

Nuk kam asnjë koment për çështje që janë në proces. U uroj të gjithëve qytetarëve të Korçës mbarësi. Jo nuk kam asnjë interes se çfarë do vendosë Gjykatya Kushtetuese për vendimin e parlamentit për të shkarkuar presidentin. Do të vazhdojmë deri më 24 korrik. Mezi po pres të shpëtoj nga shoqëruesit dhe këto makinat e policisë. Mezi po më pres populli i 2 marsit. Po pres t’i jap më të mirën time atij populli që mbron qytetarët shqiptarë që dalin në mes të natës në mënyrë të dhunshme në mes të rrugës”, tha Meta.

ME TE LEXUARAT