Meta bën paralajmërimin e fortë: Kush kërkon të shpikë investitorë strategjikë, i ka...

Politikë

Meta bën paralajmërimin e fortë: Kush kërkon të

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka postuar një pjesë nga konferenca e sotme për shtyp ku denoncoi atë që ai e quajti aferën e Portit të Durrësit.

Meta tha se kush tenton të shpikë investitorë strategjikë mbi popullin shqiptar, i ka bërë keq llogaritë për pasojat.

“Investitori më strategjik mbi këtë tokë është populli i Shqipërisë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kush kërkon të shpikë investitorë mbi investitorin më strategjik e ka shumë gabim dhe i ka llogaritur keq pasojat.

Llogaridhënia, e pashmangshme!”, shkroi ai.

ME TE LEXUARAT