"Mbase sot lajmi i mirë...", Rama shfaqet me presidentin bullgar, çfarë po paralajmëron?

Politikë

"Mbase sot lajmi i mirë...", Rama shfaqet me presidentin bullgar,

Në Madrid mbahet sot dita e dytë e samitit të NATO-s.

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në llogarinë e tij në Facebook një video me pamje nga punimet në samit.

Kjo, ndërsa janë mbledhur krerët e 30 vendeve anëtare të aleancës ushtarake që udhëhiqet nga SHBA.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Rama ka bere nje postim ne rrjetin social Facebook ku shkruan:

“Mbase sot lajmi i mirë…”, shkruan kreu i qeverisë.

Ai shfaqet duke biseduar me liderët perëndimorë dhe presidentin bullgar Rumen Radev.

 

ME TE LEXUARAT