Lista e plotë ende mister, zbulohet një tjetër kandidat i PD-së (EMRI)

Politikë

Lista e plotë ende mister, zbulohet një tjetër kandidat i

Shemsho Lamaj është kandidati i Partisë Demokratike për qytetin e Gjirokastrës për zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj.

Bëhet e ditur Lamaj ka marrë miratimin e kryesisë dhe ka pranuar këtë angazhim.

Partia Demokratike ende nuk e ka bërë publike numrin e bashkive ku do të ketë kandidatë për kryetarë bashkie.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Deri tani ishin përmendur 18 emra, por Korça dhe Lezha janë tërhequr nga gara, ndërsa kandidatët e Vorës, Kurbinit dhe Librazhdit janë refuzuar nga kryesia.

ME TE LEXUARAT