Kush është sekretari i përgjithshëm i PD-së së Rithemelimit, Noka apo Bardhi? Ja si përgjigjet Berisha

Politikë

Kush është sekretari i përgjithshëm i PD-së së

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka deklaruar se sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Rithemelimit është Flamur Noka.

 

“Kjo s’ka asnjë diskutim”, deklaroi ai, ndërsa shtoi se Gazment Bardhi është kreu i Grupit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


Në konferencën për mediat, Berisha deklaroi se po shkojnë drejt bashkimi dhe procesi është serioz.

“Sekretari i Përgjithshëm i PD është Flamur Noka, kjo s’ka asnjë diskutim. Bardhi është kreu i Grupit parlamentar dhe po shkojmë drejt bashkimit, në një proces serioz i cili ka një mirëpritje të gjerë nga demokratët”, tha Berisha.

ME TE LEXUARAT