Paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë ndaj korrupsionit

Politikë

Paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë ndaj

SHBA duket se po planifikojne hapa te rinj ndaj personave te etiketuar per korrupsion. 

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar korrupsionin.

SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive,” shkruan Kim.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT