‘Je si letër higjienike’, Mziu ‘sqaron’ komentuesit: Unë e dua Sali Berishën dhe i kam dhënë provat

Politikë

‘Je si letër higjienike’, Mziu ‘sqaron’

“Je si letër higjienike e konsumuar”, ky ka qenë një nga komentet që deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu nuk mund t’i rezistonte pa i kthyer perigje.

Mziu ka marrë kritika të forta nga mbështetësit e Berishës pasi nuk ishte i pranishëm në takimin e tij të zhvilluar në Dibër, e pavarësisht kësaj deputeti ‘betohet” për dashurinë e “pastër” ndaj ish-kreu të PD.

Ai tregon se i ka dhënë provat “se sa e dua Sali Berishën, dhe e dua”, teksa akuzon komentuesit se “e duan relativisht”.

“Berisha i din më mirë se sa ju gjërat. Letër higjienike bëhen frikacakët unë kam dhënë prova”, shkruan ai në fund/

Komentuesi: Je i kosnumuar si letër higjenike.

Xhelal Mziu: Unë i konsumuar? Po ti nuk din qëndrimin tim ndaj Berishës! Unë kam dhënë prova se sa  e dua Sali Berishën dhe e dua! Ju që shkruani e doni relativisht. Berisha i din më mirë se sa ju gjërat. Letër higjienike bëhen frikacakët unë kam dhënë prova.

 

 

ME TE LEXUARAT