Ilir Meta merr varrenë në Roskovec: Duhen kapur armët, këtu do më keni!

Politikë

Tirane - Pas një jave në Tiranë, ku fillimisht bashkëshortja Monika Kryemadhi dhe më pas ai vetë u pyeten në SPAK për pasurinë, fondet e lobimit dhe ndërhyrjet estetike, Ilir Meta ka marrë varenë sot në Roskovec për të prishur piketat e vendosura për ngritjen e një TEC-i.

Ilir Meta merr varrenë në Roskovec: Duhen kapur armët, këtu

Ai iu bashkua banorëve të fshatit Suk të cilët kundërshtojnë TEC-in.

“Edhe armët duhen marre me këtë, edhe kallashi, mua këtu më keni, di të qëlloj mirë”, u tha Meta banorëve, gjate takimit me perfaqesine e tyre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Zbulohet kush është pronari i vërtetë i termocentralit në Roskovec. Banorët: “Bombë ekologjike”!

Presidenti i Partisë së Lirisë ka lëshuar akuza te forta kundër kreut të SPAK, Altin Dumani duke e cilësuar atë një mjet në dorë të kryeministrit Rama dhe qe i sherben qeverise dhe pushtetit te tij.

ME TE LEXUARAT