Hakerimi i MEMEX, reagon Çuçi: Nuk është databaza zyrtare ajo e…

Politikë

Hakerimi i MEMEX, reagon Çuçi: Nuk është databaza

Pas publikimit nga hakerat iranianë të të dhënave nga sistimi MEMEX, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar.

Ai është shprehur se databaza e publikuar nga hakerat nuk është ajo zyrtare.

Çuçi foli për mediat para se të hynte në sallën e Kuvendit, ndërsa shtoi se vazhdojnë hetimet bashkë FBI dhe Microsoft.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kujtojmë që ditën e sotme një material prej 1.7 giga ku është skeduar i gjithë informacioni policor në sistemin MEMEX.

Kjo, për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari krimianale është publikuar nga grupi i hakerave iranianë “Homeland Justice”.

ME TE LEXUARAT