“Grindjet na tronditën thellë marrëdhënien”, zbulohen shkaqet që çuan në divorc çiftin Meta-Kryemadhi

Politikë

“Grindjet na tronditën thellë marrëdhënien”,

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, depozitoi ditën e djeshme, 20 qershor, kërkesë padinë ku i drejtohej togave të zeza për të zgjidhur martesën me Monika Kryemadhin, me të cilën është kurorëzuar më datën 29.10.1998 në Bashkinë e Tiranës.

Shkaku i cili ka shtyrë Metën drejt këtij vendimi kanë qenë përplasjet politike mes tij dhe Kryemadhit. Burime për gazetaren Anila Hoxha, bëjnë me dije se presidenti i Partisë së Lirisë, i ka treguar gjykatës se shkaktare është politika dhe këndvështrimet e ndryshme qe ata kanë për politikën.

Ndër të tjera mësohet se Meta i ka thënë gjykatës se përgjatë viteve të fundit ka konstatuar mos-dakordësi dhe kontradikta që kanë ardhur duke u shtuar për shkak të qëndrimeve dhe pikëpamjeve të ndryshme në lidhje me zhvillimet ne aspektin politiko përfaqësues dhe vendimmarrës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Me kalimin e kohës kjo ndarje këndvështrimesh sipas Ilir Metës i cili në padi ka vendosur adresën e Partisë së Lirisë u bënë prezente edhe në raportin bashkëshortor deri sa kohet e fundit këto mospërputhje qëndrimesh e mendimesh edhe ndaj njëri-tjetrit kane sjelle si pasojë “grindje të herëpashershme duke tronditur thellë marrëdhënien tonë bashkëshortore”.

ME TE LEXUARAT