Foltore me diasporën/ Berisha 'hutohet' me foton e Ramës në telefonin e tij, ngatërrohet keq

Politikë

Foltore me diasporën/ Berisha 'hutohet' me foton e Ramës

Në fjalën e tij të mbajtur me shqiptarët e diasporës teksa u mundua të konkretizonte argumentet e tij me shifra, Berisha pati disa momente ngatërresash.

Teksa u përpoq të aksesonte grafikun, ish kryeministri në IPAD-in e tij kishte të ruajtur një foto të Kryeministrit Rama, gjë që më vonë  'e hutoi' dhe u ngatërrua dy herë, një 'gafë' që u ndodh shpesh krerëve të PD-së.

"Para zgjedhjes së presidentit, unë do përpiqem t'iu paraqes ju një grafik nëse teknologjia e bën të mundur të arrijë tek ju...'

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ky grafik tregon se, më falni, ky grafik tregon se nga viti 2013 në të cilën një mazhorancë kishte gjithsej 47% më pak.

Më në falni 48 % të pushteti vitin 2020 mazhoranca arrin të ketë 90, 91% të pushtetin në Shqipëri të ketë më shumë seç kishte, partia e pushtetit në vitin 1991.

Pas përzgjedhjes së presidentit të republikës, kjo përqindje shkon në 99.9%", tha Berisha.

ME TE LEXUARAT