Finalja e Conference League, Rama: Edhe 20 mijë tifozë pritet të vijnë sot

Politikë

Finalja e Conference League, Rama: Edhe 20 mijë tifozë pritet të

Edhe rreth 20 mijë tifozë të tjerë pritet të mbërrijnë gjatë ditës së sotme në Tiranë për ndeshjen e Conference League, mes Romës dhe Fejnordit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar edhe disa foto të tifozëve që vijnë në Shqipëri.

Rama shkruan se sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë, po mbahen në gatishmëri të gjitha strukturat doganore e policore në Rinas&Durrës dhe natyrisht në Tiranë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Rama:

Shqipëria mirëpret nga ajri dhe deti mysafirët e finales europiane, sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë, që mban në gatishmëri të gjitha strukturat doganore e policore në Rinas&Durrës dhe natyrisht në Tiranë

*gjatë ditës së sotme priten mbi 20.000 vizitorë të tjerë.

Finalja e Conference League, Rama: Edhe 20 mijë tifozë pritet të

ME TE LEXUARAT