Ditë krenarie për familjen e Sali Berishës, djali i Shkëlzenit diplomohet në Suedi

Politikë

Ditë krenarie për familjen e Sali Berishës, djali i

Një ditë e veçantë ka qenë ajo e së enjtes për familjen Berisha. Djali i vogël i Shkëlzen Berishës, i cili tani ia ka kaluar me shtatlartësi edhe të atit, ka festuar maturën.

E sigurisht familjes Berisha i është dashur të udhëtojë drejt Suedisë, aty ku dhe Laidoni vijon studimet.

Ish-kryeministri, Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar disa copëza nga ceremonia e maturës e nipit të tij. Duke qenë se ai ndodhet në “arrest shtëpie”, s’ka mundur që të jetë prezent për të përjetuar nga aftër emocionet e diplomimit të Laidonit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Por, sigurisht në këtë ditë të rëndësishme nuk mungoi Liri Berisha, e cila së bashku me djalin e saj, Shkëlzenin, e mbesën, Medinën, duartrokitën nga afër Laidonin i cili përfundoi maturën me rezultate shumë të mira.

“Familja jonë dje kishte një gëzim të veçantë. Laidon Berisha, djali i Shkëlzenit, mori dje maturën me rezultate shumë të mira në një ceremoni të bukur shkollore dhe familjare. Me këtë arritje të rëndësishme, Laidoni bëri shumë krenar prindërit dhe të gjithë familjarët e tjerë! Nga zemra shumë urime Laidonit dhe shëndet e suksese në studimet universitare, përqafime. #sb”, shkruan Berisha në “Facebook”.

Ndërkohë kujtojmë se në po të njëjtën shkollë, një vit më parë, mbaroi maturën edhe Medina, vajza e Shkëlzen Berishës. Njëjtë si dhe vëllai, edhe Medina, arriti që të përfundonte maturën me rezultate të shkëlqyera.

ME TE LEXUARAT