Deklarata e fortë e Berishës: Balla do të shpallet shumë shpejt në kërkim, 6 padi do bëhen ndaj tij

Politikë

Deklarata e fortë e Berishës: Balla do të shpallet shumë

"Taulant Balla do të dalë shumë shpejt në kërkim".

Kështu ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit ish-kryeministri Sali Berisha për kreun e grupit parlamentar socialist.

Berisha tha se ndaj Ballës do të bëhen 6 padi, tre civile dhe tre penale.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Më herët Berisha ka thënë se Balla ka shumë telefonata me Sharrën, të cilin e quan një prej anëtarëve të bandës së Elbasanit.

“Ky "Gentian Sharra" këtu ka deklaruar se Berisha ka tokë në Tiranë, tokë në Dhërmi, tokë në Lalz.

Ju informoj se ai do ketë 6 padi, tre civile, tre penale dhe garantoj se shumë shpejt do dalë dhe ai në kërkim si Gentian Sharra i tij”, tha Berisha

ME TE LEXUARAT