FOTO/ Debate e kaos në parlament, grupi i Berishës rrethon foltoren, Rama mban fytyrën mes duarve e pi kafe

Politikë

FOTO/ Debate e kaos në parlament, grupi i Berishës rrethon foltoren,

Seanca që pritet të jetë maratonë, ka nisur me debate e replika të forta në parlament, akuza e kundër akuza për portin e Durrësit dhe buxhetin.

Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e lirë” dhe pasi kreut të PD-së nuk i është lejuar t’i përgjigjet kreut të grupit të PS-së Taulant Balla, deputetët e opozitës kanë rrethuar foltoren. Pas tyre dhe punonjësit e GardëS.

FOTO/ Debate e kaos në parlament, grupi i Berishës rrethon foltoren,

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kryeministri Rama ka qëndruar në vendin e tij, e teksa Berisha i drejtohet me gisht, ai mban fytyrën mes duarve. Më tej shihet teksa pi kafen, një ritual i zakonshëm i tij në seancat plenare.

FOTO/ Debate e kaos në parlament, grupi i Berishës rrethon foltoren,

FOTO/ Debate e kaos në parlament, grupi i Berishës rrethon foltoren,

Foltorja vijon të jetë e rrethuar dhe deputetët e PD vazhdojnë seancën nëpërmjet rrjeteve sociale. 

ME TE LEXUARAT