Basha: Sali Berisha nuk e rrëzon dot Edi Ramën, do rinisim gjyqin për vulën e PD

Politikë

Basha: Sali Berisha nuk e rrëzon dot Edi Ramën, do rinisim gjyqin

Tirane - Lulzim Basha ka dale para mediave diten e sotme duke deklaruar se do te vijoje kalvarin gjyqesor per vulen dhe logon e Partise Demokratike te cilen Gjykata e Apelit ia dha Sali Berishes.

Ne nje dalje per median, Basha tha se ka vendosur ta ankimoje vendimin e gjykates se Apelit duke paraqitur rekurs ne gjykaten e Larte.

"Synimi yne eshte qe te hyjme ne zgjedhje me ermin dhe logon e PD, por nese kjo na pamundesohet, cdo alternative eshte e mundshme dhe ne fuqi", tha Basha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ai theksoi se Edi Rama e ka bere gjithe kete skenar qe te kete perballe Sali Berishen, i cili ne asnje rrethane, sipas tij nuk e rrezon asnjehere kryeministrin aktual.

"Kjo eshte aresyeja pse ne nuk ngurojme te kerkojme drejtesi, pas Rama nuk do qe ne te jemi alternative", tha Basha.

"Une i garantoj shqiptaret qe alternativa jone do te jete para tyre, nderkohe preferenca ime eshte qe kete ta bejme me logon e PD, megjithate cdo skenar eshte i mundshem", theksoi Basha.

Ai mohoi qe te kete pasur largime deputetesh nga grupi i tij.

ME TE LEXUARAT