Balla uron kancelarin e ri të Gjermainisë Olaf Scholz

Politikë

Balla uron kancelarin e ri të Gjermainisë Olaf Scholz

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kancelarin e ri të Gjermanisë Olaf Scholz, i cili mori në Bundestag mbështetjen e 395 deputetëve.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se pas Willy Brandt, Helmut Schmidt dhe Gerhard Schröder, tashmë Scholz është kancelari i katërt socialdemokrat në historinë e Gjermanisë.

Kujtojmë që Taulant Balla është dhe Kryetar i Grupit të Miqësisë Shqipëri-Gjermani në Kuvendin e Shqipërisë.

Berlin????????????Urimet më të mira Kancelarit Olaf Scholz, i cili mori në Bundestag mbështetjen e 395 deputetëve.

Pas Willy Brandt, Helmut Schmidt dhe Gerhard Schröder, tashmë Scholz është kancelari i katërt socialdemokrat në historinë e Gjermanisë.BW

ME TE LEXUARAT