Arrestimi në Dubai i ish-këshilltarit të Xhaçkës/ Berisha në Kuvend:U mbajt i fshehtë për një javë nga Rama

Politikë

Arrestimi në Dubai i ish-këshilltarit të Xhaçkës/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-këshilltarit të ish-ministres Olta Xhaçka, Amant Josifi.


Ky i fundit u arrestua në Dubai, ndërsa ishte në kërkim nga autoritetet spanjolle për mashtrim me call-centre. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha tha se kryeministri Edi Rama është mbrojtja politike e Josifit.“Arrestimi i tij u mbajt i fshehtë nga Rama dhe Taulant Balla. Po bën një javë që është arrestuar.”, tha Berisha.

ME TE LEXUARAT