109-vjetori i Pavarësisë, Meta e Rama në Vlorë, mbahet ceremonia e ngritjes së Flamurit

Politikë

109-vjetori i Pavarësisë, Meta e Rama në Vlorë, mbahet

VLORË

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama ndodhen sot në Vlorë për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Meta e Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

Disa aktivitete janë parashikuar të mbahen gjatë ditës së sotme me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit.

 

 

ME TE LEXUARAT