Abuzim me tendera, nisin hetimet e SPAK për ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj

Politikë

Abuzim me tendera, nisin hetimet e SPAK për ish-ministrin e

SPAK ka nisur hetimin ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Ish-ministri akuzohet për shpërdorim detyre dhe sipas tij bëhet fjalë për 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up eshte shprehur gazetari Arsen Rusta.

“Te sterilizimi dhe chek up, kemi në hetim ish-ministrin Ilir Beqaj.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Është si person i dyshuar për shpërdorim detyre në tenderin për këto 2 tendera të lidhura, sterilizimi më vete dhe check up më vete”, tha Rusta në nje emision.

Kujtojmë që Beqaj ka shërbyer si Ministër i Shëndetësisë nga 15 shtator 2013 deri më 12 mars 2017, në mandatin e parë të qeverisë “Rama”.

Spak ka shenjestruar shume persona te rendesishem te politikes, ne detyre ose jo.

 

ME TE LEXUARAT