Vrau gruan Liridona me killer me pagesë, Naim Murseli priti njerëzit në ngushëllim me dorë në zemër!

Kosovë&Rajon

Vrau gruan Liridona me killer me pagesë, Naim Murseli priti njerëzit

Ne kete foto shfaqet Naim Murseli ne diten e pare te ceremonise mortore per gruan e tij Liridona e cila u vra pasi ai pagoi 30 mije euro per ekzekutimin e saj.

Murseli kesisoj ka pritur e percjelle me dore ne zemer njerezit qe shkonin per ngushellim lidhur me gruan e tij te cilen ai kishte paguar per ta vrare. 

Vrau gruan Liridona me killer me pagesë, Naim Murseli priti njerëzit

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Një tjetër kthesë mori vrasja e Lirdona Murselit, që fillimisht u mendua se u vra nga një grabitës, por që rezultoi të ishte vrasës me pagesë.

Pas zbulimit të detajit tronditës se krimi ishte paguar nga vetë i shoqi, që ishte në momentin e krimit në makinë, familja Murseli ka anuluar vizitat ngushëlluese për 30-vjeçaren.

Kjo e fundit u vra të mërkurën në Prishtinë, vrasje për të cilën dje u arrestua bashkëshorti i saj, Naim Murseli, dhe tre persona të tjerë, mes tyre nipi i tij.

Babai i këtij të fundit, Shaban Murseli, ka njoftuar se vizitat për ngushëllim është anuluar “për shkaqe familjare”.

Vrau gruan Liridona me killer me pagesë, Naim Murseli priti njerëzit

“Shokë dhe miq, për shkaqe familjare me keqardhje e bëjmë anulimin e të pamës. I falënderojmë gjithë pjesëmarrësit në varrim”, ka shkruar ai në Facebook.

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar për arrestimin e dy të dyshuarve për vrasjen e Liridina Murselit, bashkëshortin e viktimës – Naim Murseli dhe autorin e dyshuar të vrasjes, Granit Plavën. Më pas është arrestuar dhe nipi i porositësit, Kushtrim Kokalla, një pjesëtar i FSK-së./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT