Shqipëria U-19 zhgënjen sërish, merr humbjen e 3-të radhazi

Kosovë&Rajon

Shqipëria U-19 zhgënjen sërish, merr humbjen e 3-të radhazi

Kombëtarja shqiptare e 19-vjeçareve  e ka mbyllur me humbje edhe ndeshjen e tretë kualifikuese të Europianit 2014.

Sot Shqipëria U-19 e trajnerit Ervin Bulku është mundur në “Elbasan Arena” nga Sllovenia U-19 me rezultatin 1-0.

Golin e vetëm për sllovenët e shënoi Maçak në minutën e 48-të. Përpos freskimeve të bëra në pjesën e dytë, sërish kuqezinjtë nuk arritën të merrnin qoftë edhe një pikë në tre ndeshjet e para të luajtura në grup.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Grupi 13 kryesohet nga Belgjika me 7 pikë, për të vijuar me Slloveninë me 5 pikë, Irlanda e Roko Vatës me 4 pikë dhe mbyll grupin Shqipëria U-19 me 0 pike dhe golavarazh negativ, 1-6.

 

ME TE LEXUARAT