Reshje bore në Kosovë, trafik kilometrik në Prishtinë

Kosovë&Rajon

Reshje bore në Kosovë, trafik kilometrik në Prishtinë

Reshjet e dendura të borës, që kanë nisur nga orët e mëngjesit, kanë vështirësuar qarkullimin në disa nga rrugët e Kosovës.

Qarkullimi i vështirësuar, si pasojë e reshjeve, ka krijuar një radhë prej gati 10 kilometër të automjeteve,nga Fushë Kosova deri në Sllatinë.

Trafik ka edhe në magjistralen Prishtinë – Pejë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ministria e Infrastrukturës dhe Policia e Kosovës apelojnë shoferët për kujdes të shtuar për shkak të reshjeve të borës.

Paralajmërohet se gjatë natës, për shkak të temperaturave të ulëta, mund të ketë akull në rrugë, duke e bërë më të vështirë qarkullimin e mjeteve.

ME TE LEXUARAT