Presidentja Osmani i dorëzon Ismail Kadaresë nënshtetësinë e Kosovës: Rrëfimet tuaja le të pushtojnë botën  

Kosovë&Rajon

Presidentja Osmani i dorëzon Ismail Kadaresë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka dorëzuar dekretin e nënshtetësisë së Republikës së Kosovës, shkrimtarit Ismail Kadare.

Në një deklaratë për mediat, ajo i uron mirë se ardhjen në familjen e madhe të Kosovës.

Reagimi i Osmanit:

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

"Sot shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare, nderit të kombit tonë, ia dorëzova Dekretin e nënshtetësisë së Republikës së Kosovës.

Mirë se vini Ismail Kadare në familjen e madhe të Kosovës! Rrëfimet tuaja le të vazhdojnë ta pushtojnë botën duke na kujtuar fuqinë e letërsisë për t`i formësuar perspektivat, sfiduar normat dhe nxitur dialogun!"

ME TE LEXUARAT