Pamje nga laboratori i drogës, të shtëna ndaj policisë, aksioni po vijon

Kosovë&Rajon

Pamje nga laboratori i drogës, të shtëna ndaj policisë,

 Ministri i Brendshëm i Kosovës Xhelal Sveçla ka dalë në një deklaratë për shtyp në lidhje me aksionin e organizuar ditën e sotme në Zveçan

Aty ku u gjetën 11 mijë rrënjë mariuane.

Svelça ka publikuar pamjet nga magazina ku kultivoheshin lëndët narkotike në Ferizaj dhe Zveçan, në dy aksione të organizuara nga policia në bashkëpunim me doganën.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Më herët u raportua se gjatë ndërmarrjes së aksionit ishin dëgjuar dhe të shtëna armësh ndaj forcave të policisë por nuk u raportua për të plagosur.

Në Izvor të Zvecanit, nga ku vinin dhe të shtënat policia ka zbuluar një objekt i cili ka shërbyer për kultuvimin e marihuanës.

ME TE LEXUARAT