Organizimi i Lojërave Olimpike Mesdhetare në Prishtinë, reagon Vjosa Osmani: Triumf i sportit kosovar!

Kosovë&Rajon

Organizimi i Lojërave Olimpike Mesdhetare në Prishtinë, reagon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka mirëpritur vendimin për organizimin e Lojërave Olimpike Mesdhetare 2030  në Prishtinë.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani thotë se ky është një triumf I jashtëzakonshëm I sportit kosovar. Sipas saj Lojërat Mesdhetare do të jenë frymëzim për shumë të rinj e të reja, si dhe për sportistët kosovarë që të prekin majat e suksesit.

“Triumf i jashtëzakonshëm i sportit kosovar!Kosova do të organizojë Lojërat Mesdhetare 2030 duke i hapur dyert për 26 shtete nga tri kontinente dhe afër 5 mijë sportistë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Përgëzime për Komitetin Olimpik të Kosovës dhe të gjitha institucionet e Kosovës të angazhuara në këtë arritje të madhe.Pa dyshim se Lojërat Mesdhetare do të jenë frymëzim për shumë të rinj e të reja, si dhe për sportistët kosovarë që të prekin majat e suksesit!”, ka shkruar Osmani.

 

ME TE LEXUARAT