Ndërron jetë foshnja e porsalindur, prindërit shqiptarë akuza mjekëve, nisin hetimet

Kosovë&Rajon

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, prindërit shqiptarë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, teksa raportohet se një foshnjë ka ndërruar jetë në QKUK. Mësohet se doshnja ka ndërruar jetë pasi ka ardhur në jetë, mesditë ne djehsme.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 14:30, në QKUK.  Prindërit kanë ngritur akuza se mjekët nuk e kanë trajtuar si duhet foshnjën dhe ky ka qenë shkaku që kan dërruar jetë.

Nga ana tjetër, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë tën gjarjes. Trupi i të porsalindurit ëhstë dërguar në morg dhe pritët që të kryet autopsia për të zbuluar shkakun e vdekjes.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, pasi e ka dërguar bashkëshorten për lindje në repartin e gjinekologjisë, e ka kuptuar se foshnja ka vdekur. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin”, thuhet në raport.

Kujtojmë se një vit më parë, një foshnjë e lindur e vdekur u copëtua pasi inferimeret e kishin futur në lavatriçe bashkë me çarçafët që ishin për t’u larë.

 

ME TE LEXUARAT