Ministri serb: Do të vijojmë të punojmë për tërheqjen e njohjeve të Kosovës

Kosovë&Rajon

Ministri serb: Do të vijojmë të punojmë për

Ministri i jashtëm serb ka deklaruar  se vendi i tij do  të vijojë të punojë për tërheqjen e njohjeve të Kosovës.

“Përmes punës së shërbimeve tona, kemi marrë informacione se të paktën dy shtete të mëdha aktualisht po punojnë në mbështetje logjistike për Prishtinën në fushatën e saj për njohje të reja, dhe unë i dorëzova presidentit Vuçiq nota diplomatike nga katër vende që e tërhoqën njohjen nga Kosova.

Këshilli i Sigurisë autorizoi Vuçiqin që ta informojë opinionin e gjerë se për cilat shtete bëhet fjalë në momentin kur e sheh të nevojshme.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Me këtë gjest duam t’u japim një shans shteteve anëtare të Këshillit të Evropës që të mos nisin procedurën e pranimit të Kosovës në Këshillin e Evropës”, tha  Nikola Selakoviq

ME TE LEXUARAT