Kundërshtohet propozimi francez, ende protestues në rrugët Shkupit

Kosovë&Rajon

Kundërshtohet propozimi francez, ende protestues në rrugët

Vijon të ketë protestues në rrugët e Shkupit pas përpjekjeve të policisë për t’i shpërndarë pas përshkallëzimit të situatës.

Mediat në vend raportojnë se situata para godinës së Kuvendit vijon të mbetet disi e tensionuar.

Tentativa të policisë për t’i shpërndarë, protestuesit u janë përgjigjur me me hedhje sendesh të forta drejt tyre si dhe mjete piroteknike.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Tashmë përballë Kuvendit është formuar një kordon i ri policor ndërsa nga pamjet shihen protestues që shoqërohen.

Të lënduar thuhet të ketë mes policëve, disa prej të cilëve janë dërguar me autoambulancë drejt spitalit./abc

ME TE LEXUARAT