Kapet 200 kg drogë në Shkup, në pranga disa persona

Kosovë&Rajon

Kapet 200 kg drogë në Shkup, në pranga disa persona

Një sasi e madhe droge është kapur në Shkup të Maqedonisë së Veriut. Sipas mediave maqedonase bëhet fjalë për një sasi prej 200 kilogramë marihuanë.

Lidhur me këtë sasi droge në pranga raportohet se kanë rënë disa persona identiteti I të cilëve nuk është bërë ende i ditur.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme konfirmojnë aksionin dhe bëjnë të ditur se informacione shtesë do të ketë gjatë ditës së nesërme për këtë aksion policor që vijon ende.

ME TE LEXUARAT