Hajde me Macronin dhe .../ Osmani ftesë publike Von der Leyen për Sunny Hill, ja pyetja për Dua Lipën

Kosovë&Rajon

Hajde me Macronin dhe .../ Osmani ftesë publike Von der Leyen për

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidenten e Komisionin Evropian, Ursula von der Leyen.

Sakaq, ajo eshte takuar dhe me kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel si dhe presidentin e Francës, Emmanuel Macron .

Ktto takime u kryen në kuadër të samitit të BE-së.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Teksa po përshëndeteshin, Von von der Leyen e pyet Osmanin për këngëtaren shqiptare, Dua Lipa.

Presidentja kosovare e fton në festivalin “Sunny Hill” që do të mbahet në Kosovë, bashkë me Michel si dhe presidentin francez.

ME TE LEXUARAT