Foto/ Ky është shqiptari që u qëllua 7 herë me armë zjarri në sy të gruas dhe fëmijëve

Kosovë&Rajon

Foto/ Ky është shqiptari që u qëllua 7 herë me

Një ngjarje e rëndë tronditi Prizrenin, pasi pasditen e djeshme për motive akoma të panjohura, 48-vjeçari Beqir Morina u vra nga autori i dyshuari Aziz Gashi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë, rreth orës 19:00, në lagjen Arbana në Prizren, ku autori i dyshuar Aziz Gashi pasi është konfliktuar me viktimën, Beqir Morinën për një mosmarrëveshje, e ka qëlluar këtë të fundit shtatë herë me një armë zjarri që e mbante në makinë.


Për pasojë, 48-vjeçari Beqir Morina nuk ndërruar jetë në vend. Sipas një dëshmitari të rastit, i cili thotë se e ka parë momentin tragjik për 48-vjeçarin, autori ka kryer aktin në prani të gruas dhe fëmijës së viktimës.

ME TE LEXUARAT