COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 720 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Kosovë&Rajon

COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 720 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 720 persona të infektuar. Nga ana tjetër, nuk është regjistruar asnjë viktimë nga virusi. Sa i përket të shëruarve janë 159, ndërsa në total, që prej fillimit të pandemisë janë 158.909.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.


18 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19.


Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.722.865 doza të vaksinës.
Deri më sot 797.229 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


Deri më sot janë dhënë 36.925 doza përforëcuese dhe 2.182 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.


Nga 4.785 testime, 720 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 159 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909.


Në total numri i rasteve aktive është 5.678.

ME TE LEXUARAT