Saturday, March 23, 2019

LIVE

Ngjarja në Mat! Gruaja bën dëshminë e fortë: Ata e goditën...

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, autori i cili pak ditë më parë vr.au tre punonjës të Bashkisë në Mat dhe plagosi një tjetër deklaron se...

Kosovë, qytetarët protestojnë para Kuvendit, kërkojnë miratimin e rezolutës së opozitës

Rezoluta e opozitës ia ndalon presidentit Hashim Thaçi në Bruksel të flasë për korrigjimin e kufijve të Kosovës. Kjo ishte protesta e tretë e...

Ministri gjerman: Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi nuk zgjidh asnjë problem

Ministri për Evropën i Gjermanisë, Michael Roth, paralajmëroi të hënën Kosovën dhe Serbinë se ndryshimi i kufirit të tyre nuk do të zgjidhë asnjë...

FIFA shpall lojtarin më të mirë të Kampionatit Botëror 2018

Mesfushori Luka Modric është zgjedhur nga FIFA si futbollisti më i mirë i Botërorit Rusi 2018. Një çmim më tepër ngushëllues për yllin e Kroacisë,...

Finale e cmendur, Franca kampione bote mund Kroacinë 4-2

Franca eshte kampione bote. Skuadra e Deschamps fitoi ndeshjen me Kroacine me rezultat 4 me 2. Mandzukic nuk terhiqet nga aksionet e tij...

Mesazhi i Presidentes së Kroacisë para ndeshjes finale me Francën

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarović ka publikuar nëj video në profilin e saj në rrjetin social Facebook, përmes së cilës ka falënderuar Rusinë për mikpritjen...

Franca “macja e zezë” e Kroacisë, ja si kanë dalë 5...

Franca konsiderohet si “macja e zezë” për Kroacinë. Këto dy skuadra janë përballur 5 herë me njëra-tjetrën në sfida zyrtare e miqësore, e bilanci flet...

Finalja e Botërorit, Deschamps: Kroacia ka më shumë përvojë se ne

Trajneri i Frances Didier Deschamps e ka fituar më parë Botërorin si kapiten i Francës, ndërsa tani do të kërkojë që ta fitojë edhe...

Belgjika mund Anglinë, del e treta në botë

Kombetarja e Belgjikes mposhti 2-0 Anglinë duke fituar kështu finalen e vogël të Botërorit “Rusi 2018”. Belgët e dominuan ndeshjen, duke marrë medaljen e bronztë...

Trajneri i Kroacisë: Ja cfarë u kam thënë djemve para finales...

Tekniku Zlatko Dalic ka thënë se ndihet shumë i bindur se Kroacia do të jetë kampione e botës. Trajneri kroat ka qenë i sinqertë...
Kliko per me shume info

KALENDARI I NDESHJEVE

Stadiumet dhe ndeshjet

Mordovia Arena (Saransk)

Mordovia Arena (Saransk) Kapaciteti: 45,015 Ndeshjet: 16 June 2018 19:00 – Peru vs Denmark – Group C 19 June 2018 18:00 – Colombia vs Japan –...

Samara Arena

Samara Arena (Samara) Kapaciteti: 44,918 Ndeshjet: 17 June 2018 16:00 – Costa Rica vs Serbia – Group E 21 June 2018 19:00 – Denmark vs Australia – Group...

Rostov Arena

Rostov Arena (Rostov-on-Don) Kapaciteti: 45,000 Ndeshjet: 17 June 2018 21:00 – Brazil vs Switzerland – Group E 20 June 2018 18:00 – Uruguay vs Saudi Arabia – Group...

Nizhny Novgorod Stadium

Nizhny Novgorod Stadium Kapaciteti: 44,899 Ndeshjet: 18 June 2018 15:00 – Sweden vs Korea Republic – Group F 21 June 2018 21:00 – Argentina vs Croatia – Group...