Zjarri del jashtë kontrollit në Greqi, flakët “pushtojnë” hotelet luksoze

Bota

Zjarri del jashtë kontrollit në Greqi, flakët

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Kranidi Argolida, Greqi. Zjarri ka dalë jashtë kontrollit.

Mediat greke raportojnë se flakët kanë përfshirë një kompleks hotelesh luksoze të zonës.

Siç shihet edhe në videon nga vendi i ngjarjes, flakët kanë mbërritur pranë plazhit dhe zona është evakuar. Zjarri ka marrë përmasa të pakontrollueshme.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Pushuesit janë detyruar të lënë hotelin. Në vendin e ngjarjes ndodhen 63 zjarrfikës.

ME TE LEXUARAT