VIDEO/ Refuzoi t’i servirte një filxhan kafe, 33-vjeçari sulmon me grushte stjuardin në avion

Bota

VIDEO/ Refuzoi t’i servirte një filxhan kafe, 33-vjeçari

Një 33-vjeçar ka shkaktuar kaos në një avion të American Airlanes, pasi ka goditur me grushta stjuardin, pasi ky i fundit refuzoi t’i servirte një filxhan kafe.

Alexander Tung Cuu Lee, 33 vjeç, shkaktoi kaos në bordin e fluturimit të American Airlines nga Meksika në Los Anxhelos të mërkurën.

Ai u shoqërua nga avioni dhe u arrestua me dyshimin se kishte ndërhyrë në një ekuipazh fluturimi pasi avioni u rrëzua në Kaliforni.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Lee dyshohet se ishte përpjekur të lëvizte në një vend pranë kabinës së klasit të parë.

I dyshuari thuhet se filloi të murmuriste me vete për “vrasësit” në bordin e avionit dhe duke pëshpëritur “ka 10 vrasës në aeroplan”.

Lee më pas dyshohet se u përball me dy stjuardesa për sjelljen e tij të çuditshme.

Pamjet tregojnë stjuardesin mashkull duke qëndruar në korridor përballë të dyshuarit, i cili është jashtë pamjes dhe jashtë vendit të tij.

Të dy kanë një shkëmbim të nxehtë dhe anëtari i ekuipazhit të kabinës pyet udhëtarin e pakënaqur: “A po më kërcënon?”

I dyshuari duket se po përgjërohet drejt tij dhe stjuardesa dëgjohet duke thënë “në rregull, kjo është ajo”.

Ndërsa anëtari i stafit kthehet dhe fillon të largohet, Lee vrapon drejt tij dhe e godet në pjesën e pasme të kokës me një grusht të mbyllur.

 

ME TE LEXUARAT